2019

29.10-09.11 - Meksyk - Mega „dive trip” do Meksyku

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Ponadto....czeka na Was jedno nurkowanie z żarłaczami tępogłowymi (niekarmionymi)!! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil a także zwiedzimy kolonialne miasteczko Valladolid!! Drugi dzień atrakcji to rezerwat przyrody Rio Lgartos pełen różowych flamingów, snorkling w cenocie El Hubiku oraz stanowisko archeologiczne –Ruiny Ek Balam.Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 29.10.2018 - 09.11.2018
Cena: 13289.00 PLN

25.01-02.02 - Gruzja – NARTY – szusy u podnóża Kaukazu

Narty w Gruzji to kierunek dla tych, którym znudziły sztampowe wyprawy do Francji, Włoch czy Austrii.Gudauri to położony w górach Kaukazu kurort, który sąsiaduje z górami Sadzele (3260 m n.p.m.) i Kudebi (3008 m n.p.m.). Miejscowość leży na wysokości 2200 m n.p.m. Dobrymi, nowymi wyciągami można wjechać powyżej 3.000 m n.p.m. i jeździć kilkunastoma trasami o różnym poziomie trudności i łącznej długości ok. 60 kilometrów. Najpopularniejszy kurort narciarski Gruzji - Gudauri jest idealnym miejscem dla poszukiwaczy przygód i jazdy bez trzymanki. Sezon narciarski w tym gruzińskim kurorcie działającym od ponad 30 lat zaczyna się w grudniu a kończy na początku kwietnia. Zróżnicowanie tras powoduje iż każdy znajdzie tu stok dla siebie: 20% z nich jest bardzo łatwych, 50% łatwych, 15% trudnych i ostatnie 15% stanowią szlaki zjadowe o stopniu bardzo trudnym. Zapraszamy serdecznie na nietuzinkowy wyjazd narciarski, gdzieś gdzie jeszcze najprawdopodobniej Was nie było – u podnóża Kaukazu!

Data: 25.01.2019 - 02.02.2019
Cena: 4249.00 PLN

30.01-10.02 - Meksyk - Mega „dive trip” do Meksyku

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Ponadto.... czeka na Was jedno nurkowanie z żarłaczami tępogłowymi (niekarmionymi)!! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na jedno lub czterodniowy objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil, zabierzemy Was do rezerwatu przyrody Rio Lgartos pełnego różowych flamingów, zasmakujecie trekingu przez dżunglę oraz sprawdzicie swoje nerwy podczas zjadu na linie! Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 30.01.2019 - 10.02.2019
Cena: 11989.00 PLN

26.02-14.03 - Antarktyda - wyprawa nurkowa poza granice wyobraźni

W obszarach polarnych przestają działać reguły, jakie obowiązują w naszym codziennym życiu. Antarktyda to rejon wiecznego lodu, dni trwających sześć miesięcy, błędnych wskazań kompasów, ogromnych populacji nielicznych gatunków, tu spotykają się wszystkie południki. Są to miejsca olśniewającej urody; lód mieni się tęczą odbitego światła, ze śniegiem kontrastują czarne dzioby i oczy petreli śnieżnych, a nocne niebo służy za ekran skrzącej się zorzy. Wody południowego kontynentu, dzięki występowaniu kryla i wielu składników odżywczych są miejscem bytowania niezwykle bogatej fauny: wielu odmian waleni (wieloryba biskajskiego, kaszalotów, sejwali, finwali, orek, płetwali błękitnych, delfinów, płetwali karłowatych) fok, uchatek, lampartów morskich, kotików - to wszystko będziemy mieli szansę zobaczyć na własne oczy nurkując w krajobrazie lodowych gigantów. Zamrożona w czasie i lodzie Antarktyda przechowuje sekrety ziemskiej przeszłości i wskazówki dla jej przyszłości... Podejmij wyzwanie i dołącz do naszej ekspedycji w to ostatnie dzikie miejsce na ziemi!

Data: 26.02.2019 - 14.03.2019
Cena: 37289.00 PLN - Twoja wyprawa życia!

23.03-30.03 - Austria - NARTY - śnieżne szaleństwo na dwóch lodowcach

Mamy propozycję dla miłośników białego puchu, a mianowicie… 6 dni zjazdów z tyrolskich lodowców Kaunertal oraz Pitztal! To właśnie tutaj możecie w pełni cieszyć się ogromną dawką śniegu i trasami z przepięknymi widokami! Nasza oferta daje wybór pobytu z profesjonalnym szkoleniem narciarskim (dla dzieci i dorosłych na poziomie: początkującym, średniozaawansowany i zaawansowanym). Lodowiec Kaunertal, czyli najmłodszy lodowiec Tyrolu, kusi narciarzy i snowboardzistów trasami o każdym poziomie trudności, a także odbywającymi się tu imprezami. Na ośnieżonych stokach lodowca spotykają się nie tylko narciarze i snowboardziści, ale i wszyscy inni fani białego szaleństwa, czyli narciarze biegowi, narciarze szusujący na sprzęcie mono ski, czy freestyle’rzy. Kaunertal to także region stworzony dla tych, którzy szczególnie nie lubią stać w kolejkach do wyciągów. Znajduje się tu bowiem 9 wyciągów, którymi można w wygodny sposób dotrzeć do nartostrad o łącznej długości 32 km! Pitztal zaś, będący najwyższym lodowcem w Tyrolu, daje do dyspozycji 39 km tras i 7 wyciągów.
Skorzystaj z naszej oferty i spędź czas w otoczeniu górskich szczytów lodowców!

Data: 23.03.2019 - 30.03.2019
Cena: 1969.00 PLN

26.04-05.05 - Malediwy - nurkowa Majówka pełna luksusu

Wspaniałe rafy koralowe, turkusowa woda, białe plaże i pejzaże jak z pocztówki – to są właśnie Malediwy! Legenda mówi, że powstały z gwiazd, które spadły do Oceanu Indyjskiego. Marco Polo pisał o nich „naszyjnik z kwiatów Indii“. Archipelag liczy ponad 1000 wysp osadzonych na 26 atolach koralowych. Każdą otacza błękitna laguna i biały pierścień, miękkiego jak mąka piasku. Większość tych bajowych wysp jest wciąż bezludna. Na szczęście, pod wodą nie jest już tak pusto...! To tutaj mamy możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach co dostarcza nam często dużą dawkę adrenaliny! Dla osób nienurkujących lub nurkujących ale będących miłośnikami zabiegów SPA i masaży, mamy propozycję idalną – „Floating Resort“ czyli pływający hotel. Łódź Yang z floty Scuba Spa gwarantuje luksusowy pobyt, który mogą Państwo spędzić wybierając jeden z trzech oferowanych pakietów: SPA – składający się : 8 profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych lub masaży, DIVE – zapewniający 15-17 nurkowań, butle i balast, opieka przewodnika nurkowego, lub SPA&DIVE – który łączy ze sobą sferę nurkową i relaksacyjną: 6 nurkowań oraz 4 zabiegi SPA!!! To będzie Twój pobyt marzeń!!

Data: 26.04.2019 - 05.05.2019
Cena: 14689.00 PLN

27.04-09.05 - Komodo – nurkowa Majówka w krainie smoków

Niezwykłe kontrasty, bogactwo życia morskiego oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta i procesje czczą swoje bóstwa, duchy i demony. To także jeszcze nieskażony i nieodkryty raj dla płetwonurków - na Komodo mieszają się wody dwóch bardzo różnych ekosystemów co przejawia się w ogromnym bogactwie podmorskiej flory i fauny. Komodo należy do tzw. Koralowego Trójkąta, regionu o najwyższej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice i tak rzadko spotykanych cudów natury jak ryb mola mola! Po nurkowaniach odwiedzimy wyspę Rincę, gdzie na własne oczy zobaczymy legendarne smoki z Komodo – warany oraz przez klika dni będziemy poznawać magiczne zakątki wyspy Bali –odkryjemy liczne wulkany, jeziora, pola ryżowe, dżungle, wodospady i przede wszystkim świątynie. Na tej wyprawie zobaczymy największe skarby Indonezji...

Data: 27.04.2019 - 09.05.2019
Cena: 14689.00 PLN

23.06-04.07 - Lembeh - warsztaty fotograficzne z Jakubem Degee

Jeżeli chciałbyś zacząć fotografować pod wodą, zrobić piękne zdjęcia przedziwnych stworzeń, rozwinąć swoje umiejętności w tematyce fotografii podwodnej – to zapraszamy na warsztaty z Jakubem Degee. Pasjonat życia podwodnego i laureat nagród na międzynarodowych konkursach wprowadzi Ciebie w fascynujący świat. Wynikiem warsztatów będzie portfolio najlepszych do tej pory zdjęć w karierze każdego uczestnika.
Kształtem przypominająca skorpiona, Celebes lub Sulawesi jest jedną z największych wysp Indonezji leżącą na Oceanie Spokojnym. Bujnie pokryta lasami tropikalnymi i wulkanami, uwodzi fauną i florą. W północno-wschodniej części wyspy leży Celebes Północny wraz z wysepką Lembeh – krainą niezwykłych stworzeń. Każdy kto nurkuje i fotografuje zgodzi się, że nigdzie indziej na świecie nie występuje takie natężenie makro, jak właśnie na Lembeh. Takie warunki idealnie nadają się do rozwijania umiejętności fotograficznych i w efekcie stworzenia pięknego albumu najdziwniejszych istot Oceanu Spokojnego. Cieśnina Lembeh oczaruje Was także dziewiczymi ogrodami koralowymi, w których nie mogłoby zabraknąć mandaryn o zmierzchu. Nasza wyprawa to spełnienie marzeń każdego, kto chciałby zobaczyć niezwykłe zwierzęta zarówno pod wodą jak i na lądzie. Celebes jest domem dla czarnych makaków, tukanów, dzioborożców i tarsjuszy, które można będzie podziwiać podczas wycieczki fakultatywnej do Narodowego Parku Tangkoko.

Data: 23.06.2019 - 04.07.2019
Cena: 14289.00 PLN

27.07-07.08 - Bali – rajskie wakacje na wyspie Bogów

Niezwykłe kontrasty, bogactwo życia morskiego oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta i procesje czczą swoje bóstwa, duchy i demony. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice i tak rzadko spotykanych cudów natury jak ryb mola mola! Po łacinie Mola Mola, po angielsku "Ocean Sunfish" czyli oceaniczna ryba słoneczna, to ryba która wygląda jakby natura obdarzyła ją tylko głową. Co ciekawe, ta zapisana w Księdze Rekordów Guinessa - największa kostnoszkieletowa ryba na Ziemi, ważąca nawet 2,5 tony i mierząca nawet 3 m, posiada mózg wielkości orzeszka (waży 4 gramy)!! Jak sama nazwa wskazuje – Sun Fish – uwielbia pływać po powierzchni oceanu i wygrzewać się na słońcu. Nazwa „Mola Mola” wywodzi się z okrągłego, dziwnego kształtu ryby i oznacza „kamień młyński”. Samogłów to także prawdopodobnie najbardziej płodna ryba świata. Przeciętnej wielkości samica składa około 300 milionów jajeczek…. Czekają na Was cudowne nurkowania i dwie fantastyczne wycieczki… Zapraszamy na Bali!

Data: 27.07.2019 - 07.08.2019
Cena: 10889.00 PLN
Wyjazdy do Egiptu z polską grupą Zobacz