2019

29.10-09.11 - Meksyk - Mega „dive trip” do Meksyku

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Ponadto....czeka na Was jedno nurkowanie z żarłaczami tępogłowymi (niekarmionymi)!! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil a także zwiedzimy kolonialne miasteczko Valladolid!! Drugi dzień atrakcji to rezerwat przyrody Rio Lgartos pełen różowych flamingów, snorkling w cenocie El Hubiku oraz stanowisko archeologiczne –Ruiny Ek Balam.Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 29.10.2018 - 09.11.2018
Cena: 13289.00 PLN

09.11-19.11 - Meksyk - wyjątkowe nurkowania na Xcalak i Chinchorro Bank

Zapraszamy Was serdecznie na unikatową wyprawę nurkową do Meksyku... Odkryjemy przed Wami zupełnie nieznane i dziewicze zakątki południowego Jukatanu. Zaciszne i niekomercyjne osady urzekające przepięknymi plażami, leżące nieopodal granicy z Belize oraz malowniczego Tulum. Podczas programu spędzimy 4 dni w zacisznej wiosce Xcalak – najstarszej i wysuniętej najdalej na południe wzdłuż meksykańskiego wybrzeża karaibskiego. Xcalak usytuowany jest na obszarze Parku Morskiego, odizolowanego od turystyki masowej. Zamieszkamy w domkach pod palmami tuż przy śnieżnobiałej plaży gdzie rozkoszować się będziemy podwodnymi wycieczkami na niespenetrowanych rafach! Oraz odwiedzimy odległy Atol Chinchorro Bank. W dalszej części przeniesiemy się do równie spokojnego Akumal skąd udamy się na najlepsze meksykańskie cenoty – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... Na sam koniec programu wybierzemy się na północ Półwyspu Jukatan, do rezerwatu biosfery UNESCO Rio Lagartos – domu m.in. karmazynowych flamingów, pelikanów, żółwi szylkretowych i zielonych, krokodyli, małp, ocelotów, szopów, tapirów... Zapraszamy na naszą nieszablonową wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, nurkowaniem w idyllicznej scenerii Xcalak’u oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 09.11.2018 - 19.11.2018
Cena: 13589.00 PLN

26.04-05.05 - Malediwy - nurkowa Majówka pełna luksusu

Wspaniałe rafy koralowe, turkusowa woda, białe plaże i pejzaże jak z pocztówki – to są właśnie Malediwy! Legenda mówi, że powstały z gwiazd, które spadły do Oceanu Indyjskiego. Marco Polo pisał o nich „naszyjnik z kwiatów Indii“. Archipelag liczy ponad 1000 wysp osadzonych na 26 atolach koralowych. Każdą otacza błękitna laguna i biały pierścień, miękkiego jak mąka piasku. Większość tych bajowych wysp jest wciąż bezludna. Na szczęście, pod wodą nie jest już tak pusto...! To tutaj mamy możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach co dostarcza nam często dużą dawkę adrenaliny! Dla osób nienurkujących lub nurkujących ale będących miłośnikami zabiegów SPA i masaży, mamy propozycję idalną – „Floating Resort“ czyli pływający hotel. Łódź Yang z floty Scuba Spa gwarantuje luksusowy pobyt, który mogą Państwo spędzić wybierając jeden z trzech oferowanych pakietów: SPA – składający się : 8 profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych lub masaży, DIVE – zapewniający 15-17 nurkowań, butle i balast, opieka przewodnika nurkowego, lub SPA&DIVE – który łączy ze sobą sferę nurkową i relaksacyjną: 6 nurkowań oraz 4 zabiegi SPA!!! To będzie Twój pobyt marzeń!!

Data: 26.04.2019 - 05.05.2019
Cena: 14889.00 PLN

27.04-09.05 - Komodo – nurkowa Majówka w krainie smoków

Niezwykłe kontrasty, bogactwo życia morskiego oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta i procesje czczą swoje bóstwa, duchy i demony. To także jeszcze nieskażony i nieodkryty raj dla płetwonurków - na Komodo mieszają się wody dwóch bardzo różnych ekosystemów co przejawia się w ogromnym bogactwie podmorskiej flory i fauny. Komodo należy do tzw. Koralowego Trójkąta, regionu o najwyższej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice i tak rzadko spotykanych cudów natury jak ryb mola mola! Po nurkowaniach odwiedzimy wyspę Rincę, gdzie na własne oczy zobaczymy legendarne smoki z Komodo – warany oraz przez klika dni będziemy poznawać magiczne zakątki wyspy Bali –odkryjemy liczne wulkany, jeziora, pola ryżowe, dżungle, wodospady i przede wszystkim świątynie. Na tej wyprawie zobaczymy największe skarby Indonezji...

Data: 27.04.2019 - 09.05.2019
Cena: 14689.00 PLN

04.06-14.06 - Iran - wyprawa ecoadventure poza utartymi szlakami

Marzy się Tobie wyprawa pełna adrenaliny, niezapomnianych obrazów, ciekawych spotkań? Chciałbyś poznać fascynujący kraj udając się w podróż z ludźmi, dla których propagowanie aktywnej turystyki w Iranie to życiowa misja i pasja? Zapraszamy na wyprawę, której nie zapomnisz i która odmieni Twoje postrzeganie dalekiego wschodu. Podczas 11 dniowej wyprawy typu adventure wraz z naszymi irańskimi przewodnikami (którzy o sportach wysokiego ryzyka w Iranie widzą wszystko) przemierzysz tereny dawnej Persji, ziemi pełnej sprzeczności i paradoksów. Nasza wyprawa jest połączeniem bogatej historii, wspaniałych zabytków, niesamowitych cudów natury, fantastycznej kuchni oraz bogatej kultury. Jednak to co urzeknie Ciebie najbardziej to duża dawka adrenaliny oraz otwartość tutejszych gospodarzy. Wspólnie doświadczymy niesamowitej przygody: off-road poprzez góry Tałyskie, nad jezioro Nero oraz podróż jedną z najbardziej malowniczych dróg Iranu przez Kalkhal do Asalem zwaną "Drogą do Nieba". Będziesz uprawiać trekking wśród wodospadów, jezior i gór oraz zwiedzisz wyjątkowe irańskie zabytki, takie jak pałac Golestan, Grand Bazaar w Teheranie, grób Sheikhsafi al.-din oraz pałac Niavaran. Jeżeli szukasz wyjątkowego wyjazdu (zabieramy jedynie 6 osób) - to idealnie trafiłeś! Weź udział wyprawie ecoadventure, by odkryć nieznane.

Data: 04.06.2019 - 14.06.2019
Cena: 12494.00 PLN

23.06-04.07 - Lembeh - warsztaty fotograficzne z Jakubem Degee

Jeżeli chciałbyś zacząć fotografować pod wodą, zrobić piękne zdjęcia przedziwnych stworzeń, rozwinąć swoje umiejętności w tematyce fotografii podwodnej – to zapraszamy na warsztaty z Jakubem Degee. Pasjonat życia podwodnego i laureat nagród na międzynarodowych konkursach wprowadzi Ciebie w fascynujący świat. Wynikiem warsztatów będzie portfolio najlepszych do tej pory zdjęć w karierze każdego uczestnika.
Kształtem przypominająca skorpiona, Celebes lub Sulawesi jest jedną z największych wysp Indonezji leżącą na Oceanie Spokojnym. Bujnie pokryta lasami tropikalnymi i wulkanami, uwodzi fauną i florą. W północno-wschodniej części wyspy leży Celebes Północny wraz z wysepką Lembeh – krainą niezwykłych stworzeń. Każdy kto nurkuje i fotografuje zgodzi się, że nigdzie indziej na świecie nie występuje takie natężenie makro, jak właśnie na Lembeh. Takie warunki idealnie nadają się do rozwijania umiejętności fotograficznych i w efekcie stworzenia pięknego albumu najdziwniejszych istot Oceanu Spokojnego. Cieśnina Lembeh oczaruje Was także dziewiczymi ogrodami koralowymi, w których nie mogłoby zabraknąć mandaryn o zmierzchu. Nasza wyprawa to spełnienie marzeń każdego, kto chciałby zobaczyć niezwykłe zwierzęta zarówno pod wodą jak i na lądzie. Celebes jest domem dla czarnych makaków, tukanów, dzioborożców i tarsjuszy, które można będzie podziwiać podczas wycieczki fakultatywnej do Narodowego Parku Tangkoko.

Data: 23.06.2019 - 04.07.2019
Cena: 14289.00 PLN

27.07-07.08 - Bali – rajskie wakacje na wyspie Bogów

Niezwykłe kontrasty, bogactwo życia morskiego oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta i procesje czczą swoje bóstwa, duchy i demony. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice i tak rzadko spotykanych cudów natury jak ryb mola mola! Po łacinie Mola Mola, po angielsku "Ocean Sunfish" czyli oceaniczna ryba słoneczna, to ryba która wygląda jakby natura obdarzyła ją tylko głową. Co ciekawe, ta zapisana w Księdze Rekordów Guinessa - największa kostnoszkieletowa ryba na Ziemi, ważąca nawet 2,5 tony i mierząca nawet 3 m, posiada mózg wielkości orzeszka (waży 4 gramy)!! Jak sama nazwa wskazuje – Sun Fish – uwielbia pływać po powierzchni oceanu i wygrzewać się na słońcu. Nazwa „Mola Mola” wywodzi się z okrągłego, dziwnego kształtu ryby i oznacza „kamień młyński”. Samogłów to także prawdopodobnie najbardziej płodna ryba świata. Przeciętnej wielkości samica składa około 300 milionów jajeczek…. Czekają na Was cudowne nurkowania i dwie fantastyczne wycieczki… Zapraszamy na Bali!

Data: 27.07.2019 - 07.08.2019
Cena: 10889.00 PLN

16.08-25.08 - Malediwy - safari nurkowe pośród bajecznych atoli

Malediwy leżą w basenie Oceanu Indyjskiego, więc podczas nurkowania czeka nas prawdziwa feeria barw. Najlepsze nurkowania na Malediwach to te, po zewnętrznej stronie atoli. Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach! Dzięki temu podczas nurkowania jest możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! 7 dni w raju na naszej pięknej i sprawdzonej łodzi Ari Queen, która zapewnia wszystko – czego pragnie nurek!

Data: 16.08.2019 - 25.08.2019
Cena: 9989.00 PLN

14.09-21.09 - Chorwacja safari nurkowe - Vis i PM Kornaty

Wszystkich pasjonatów podwodnego świata zapraszamy na pokład profesjonalnej łodzi nurkowej, zbudowanej przez nurków specjalnie dla nurków! Podczas siedmiodniowego rejsu będziemy mieli zaszczyt pokazać Wam nieodkryte piękno podwodnego świata Adriatyku. Nasze safari to zupełnie inny rodzaj wypoczynku, zwłaszcza w kraju posiadającym linię brzegową o długości 6.000 km oraz 1.185 wysp! Wyspa Vis słynie z wraków statków i samolotów, są one rozsiane wzdłuż całego wybrzeża.
Do najsłynniejszych należy wrak samolotu Boeinga B-17G, oraz greckiego transportowca Vassilios T, inne dostępne wraki to Teti, Fortunal i Lovac. Safari nurkowe to zupełnie inny rodzaj wypoczynku – to przygoda i relaks w jednym! Dołącz do nas i powitaj kolejny dzień na pokładzie super łodzi nurkowej Vranjak. Wybierz jedną z kilku opcji safari i zobacz na własne oczy w krystalicznie czystej wodzie: rafy, systemy jaskiń, kaniony, ściany, lasy gorgonii, majestatyczne wraki oraz zwierzęta: delfiny, ośmiornice, mureny, langusty... Chorwacja to unikalny eko region Europy, który zachwyca bogactwem podwodnych atrakcji!

Data: 14.09.2019 - 21.09.2019
Cena: 3954.00 PLN
Wyjazdy do Egiptu z polską grupą Zobacz