27.07-07.08 - Bali – rajskie wakacje na wyspie Bogów

Niezwykłe kontrasty, bogactwo życia morskiego oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest wyjątkowo atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta i procesje czczą swoje bóstwa, duchy i demony. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice i tak rzadko spotykanych cudów natury jak ryb mola mola! Po łacinie Mola Mola, po angielsku "Ocean Sunfish" czyli oceaniczna ryba słoneczna, to ryba która wygląda jakby natura obdarzyła ją tylko głową. Co ciekawe, ta zapisana w Księdze Rekordów Guinessa - największa kostnoszkieletowa ryba na Ziemi, ważąca nawet 2,5 tony i mierząca nawet 3 m, posiada mózg wielkości orzeszka (waży 4 gramy)!! Jak sama nazwa wskazuje – Sun Fish – uwielbia pływać po powierzchni oceanu i wygrzewać się na słońcu. Nazwa „Mola Mola” wywodzi się z okrągłego, dziwnego kształtu ryby i oznacza „kamień młyński”. Samogłów to także prawdopodobnie najbardziej płodna ryba świata. Przeciętnej wielkości samica składa około 300 milionów jajeczek…. Czekają na Was cudowne nurkowania i dwie fantastyczne wycieczki… Zapraszamy na Bali!

Data: 27.07.2019 - 07.08.2019
Cena: 10889.00 PLN

17.08-25.08 - Malediwy - safari nurkowe pośród bajecznych atoli

Malediwy leżą w basenie Oceanu Indyjskiego, więc podczas nurkowania czeka nas prawdziwa feeria barw. Najlepsze nurkowania na Malediwach to te, po zewnętrznej stronie atoli. Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach! Dzięki temu podczas nurkowania jest możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! 7 dni w raju na naszej pięknej i sprawdzonej łodzi Emperor Virgo, która zapewnia wszystko – czego pragnie nurek!

Data: 17.08.2019 - 25.08.2019
Cena: 10394.00 PLN

14.09-21.09 - Chorwacja safari nurkowe - Vis, Hvar, Trogir

Wszystkich pasjonatów podwodnego świata zapraszamy na pokład profesjonalnej łodzi nurkowej, zbudowanej przez nurków specjalnie dla nurków! Podczas siedmiodniowego rejsu będziemy mieli zaszczyt pokazać Wam nieodkryte piękno podwodnego świata Adriatyku. Nasze safari to zupełnie inny rodzaj wypoczynku, zwłaszcza w kraju posiadającym linię brzegową o długości 6.000 km oraz 1.185 wysp! Wyspa Vis słynie z wraków statków i samolotów, są one rozsiane wzdłuż całego wybrzeża.
Do najsłynniejszych należy wrak samolotu Boeinga B-17G, oraz greckiego transportowca Vassilios T, inne dostępne wraki to Teti, Fortunal i Lovac.Safari nurkowe to zupełnie inny rodzaj wypoczynku – to przygoda i relaks w jednym! Dołącz do nas i powitaj kolejny dzień na pokładzie super łodzi nurkowej Vranjak. Wybierz jedną z kilku opcji safari i zobacz na własne oczy w krystalicznie czystej wodzie: rafy, systemy jaskiń, kaniony, ściany, lasy gorgonii, majestatyczne wraki oraz zwierzęta: delfiny, ośmiornice, mureny, langusty... Chorwacja to unikalny eko region Europy, który zachwyca bogactwem podwodnych atrakcji!

Data: 14.09.2019 - 21.09.2019
Cena: 4194.00 PLN

02.10-15.10 - RPA – rekiny na Aliwal Shoal oraz kelpowy las z fokami

Aliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący się godzinę drogi na południe od Durbanu. Różnorodność podmorskiego życia jest satysfakcjonująca – gatunki które nie lubią chłodniejszej wody i takich nie koralowych warunków zostały tu zastąpione innymi, którym to nie przeszkadza. To tutaj zobaczymy tawrosze piaskowe, żarłacze ciemnoskóre czy czarnopłetwe! Dodatkowym atutem tego wyjazdu są nurkowania na rafie Protea Banks, gdzie mamy szansę na spotkanie z rekinami młotami, żarłaczami czarnopłetwowymi oraz żarłaczami tępogłowymi! Sodwana Bay natomiast, to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie! 1200 gatunków indo-pacyficznych ryb tropikalnych, setki gatunków twardych i miękkich korali, gąbek, co najmniej 25 gatunków rekinów i płaszczek!! Pięć gatunków żółwi morskich! Delfiny, manty, żaglice…! Oprócz nurkowania, zobaczymy także dziką przyrodę nad wodą. Wybierzemy się do najstarszego rezerwatu RPA, którego zamieszkuje m. in. „Wielka Piątka”, czyli pięć najgroźniejszych i największych zwierząt w Afryce! Po kilku dniach spędzonych na rafach Aliwal Shoal i Sodwana Bay, lecimy na samo południe Afryki – do Kapsztadu! Okolice Przylądka Dobrej Nadziei zabiorą nas w niezapomnianą przygodę nurkowania w magicznym lesie kelpowym, a także spotkacie się pod wodą z uchatkami Zwieńczeniem wyjazdu będzie zwiedzanie u stóp Góry Stołowej – naprawdę warto!

Data: 02.10.2019 - 15.10.2019
Cena: 15989.00 PLN

05.10-16.10 - Komodo – Manta Expedition

Manta Expedition - wyprawa dedykowana nurkowaniom z fascynującymi pelagicznymi stworzeniami! Proponujemy safari nurkowe po Parku Morskim Komodo podczas którego udamy się w miejsca gdzie mant jest najwięcej! Wspólnie z załogą łodzi Sinar Pagi przygotowaliśmy autorską trasę, w której zobaczycie miejsca odległe, zanurkujecie z tornadem mant oraz zobaczycie najpiękniejsze rafy tego regionu. Wieczory poświęcimy na edukacyjnych prezentacjach pełnych ciekawostek i informacji o pelagicznych zwierzętach Indonezji. Zapraszamy na safari po najbardziej urokliwych zakątkach Komodo! W ciągu 8 dni pokażemy Wam fascynujący świat - przepiękne plaże, wulkany, warany i przede wszystkim raj płetwonurków! Rejon Koralowego Trójkąta, regionu o najwyższej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Tutejsze wody roją się od ławic barakud i karnaksów, rekinów rafowych,mant i orlic, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych. Odwiedzimy magiczną wyspę Bali, na której zrelaksujemy się w klimatycznym resorcie, wybierzemy się na rafting i odwiedzimy słynny rejon Uluwatu!

Data: 05.10.2019 - 16.10.2019
Cena: 12989.00 PLN (wszystko w cenie)

29.10-09.11 - Meksyk - Mega „dive trip” do Meksyku

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Ponadto....czeka na Was jedno nurkowanie z żarłaczami tępogłowymi (niekarmionymi)!! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil a także zwiedzimy kolonialne miasteczko Valladolid!! Drugi dzień atrakcji to rezerwat przyrody Rio Lgartos pełen różowych flamingów, snorkling w cenocie El Hubiku oraz stanowisko archeologiczne –Ruiny Ek Balam.Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 29.10.2019 - 09.11.2019
Cena: 13289.00 PLN

06.11-20.11 - Morze Banda i Triton Bay

Morze Banda! Miejsce z największą bioróżnorodnośią na Ziemi nieustannie zachwyca!!Strome spadki, imponujące twarde koralowce i silne prądy sprawiają, że Banda Sea to obszar absolutnie zapierający dech w piersiach. Szkoły jacków, duże tuńczyki, wiele żółwi,napoleonów, gruperów, rays, rekiny i duże homary. Do tego doobra widoczność - czynią to miejsce idealnym na nurkowania. Morze Banda jest otoczone przez wyspy Buru, Halmahera, Ambon i Seram na północy w kierunku Gorom, Kei i Aru na wschodzie, wyspy Tanimbar, Wetar i Reong oraz szereg małych wysp takich jak Babar I Moa, dotykając Timoru Wschodniego na południu. 5 malutkich atoli Lucipara w środku Morza Banda to wierzchołki podmorskich gór, które wyrastają z dna oceanu. Niezamieszkane plaże to idealne miejsca do spotkanie zielonych żółwi, podczas gdy rafy są idealnym miejscem do nurkowania. Nasze safari rozpoczniemy z miejscowości Kaimana – punktu startowego nad zatoką Triton Bay – o której staje się coraz głośniej dzięki spektakularnym nurkowaniom z rekinami wielorybimi oraz zachwycającemu muck divingowi (nurkowaniu podczas którego w wulkanicznej strefie przydennej obcujemy z niezwykle ciekawymi stworzeniami: przedstawicielami ryb, ślimaków, stawonogów np. żabnicami, ośmiornicami, ślimakami nagoskrzelnymi, konikami morskimi, krewetkami i krabami itp.)... Czy to wszystko pozostawia jeszcze jakieś wątpliwości aby wybrać się na nasze niezapomniane safari na pokładzie łodzi Seahorse i przemierzyć blisko 550 mil morskich dziewiczego ekosystemu w trakcie najlepszego sezonu na spotkanie ławic rekinów młotów ?

Data: 06.11.2019 - 20.11.2019
Cena: 23449.00 PLN

08.11-17.11 - Malediwy - safari nurkowe na bajecznych atolach i zwiedzanie Sri Lanki

Malediwy leżą w basenie Oceanu Indyjskiego, więc podczas nurkowania czeka nas prawdziwa feeria barw. Najlepsze nurkowania na Malediwach to te, po zewnętrznej stronie atoli. Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach! Dzięki temu podczas nurkowania jest możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! 7 dni w raju na naszej pięknej łodziOcean Sapphire,która zapewnia wszystko – czego pragnie nurek! Druga część wyprawy to pobyt na Sri Lance - dla kupców arabskich była krainą szczęśliwych niespodzianek, zaś średniowieczny podróżnik Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. Amerykański powieściopisarz Mark Twain uważał ją za „piękną i wspaniale tropikalną”. Mahatma Gandhi był przekonany, że naturalne piękno Sri Lanki jest niedoścignione na całej kuli ziemskiej. Także dzisiaj piękno, bogactwo i różnorodność tego miejsca stanowią o magii, która oczarowuje przybyszów. Piękne plaże, niesamowite zabytki, bujna przyroda i fantastyczne spotkania z naturą i zwierzętami...

Data: 08.11.2019 - 17.11.2019
Cena: 11994.00 PLN

09.11-19.11 - Meksyk - wyjątkowe nurkowania na Xcalak i Chinchorro Bank

Zapraszamy Was serdecznie na unikatową wyprawę nurkową do Meksyku... Odkryjemy przed Wami zupełnie nieznane i dziewicze zakątki południowego Jukatanu. Zaciszne i niekomercyjne osady urzekające przepięknymi plażami, leżące nieopodal granicy z Belize oraz malowniczego Tulum. Podczas programu spędzimy 4 dni w zacisznej wiosce Xcalak – najstarszej i wysuniętej najdalej na południe wzdłuż meksykańskiego wybrzeża karaibskiego. Xcalak usytuowany jest na obszarze Parku Morskiego, odizolowanego od turystyki masowej. Zamieszkamy w domkach pod palmami tuż przy śnieżnobiałej plaży gdzie rozkoszować się będziemy podwodnymi wycieczkami na niespenetrowanych rafach! Oraz odwiedzimy odległy Atol Chinchorro Bank. W dalszej części przeniesiemy się do równie spokojnego Akumal skąd udamy się na najlepsze meksykańskie cenoty – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... Na sam koniec programu wybierzemy się na północ Półwyspu Jukatan, do rezerwatu biosfery UNESCO Rio Lagartos – domu m.in. karmazynowych flamingów, pelikanów, żółwi szylkretowych i zielonych, krokodyli, małp, ocelotów, szopów, tapirów... Zapraszamy na naszą nieszablonową wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, nurkowaniem w idyllicznej scenerii Xcalak’u oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 09.11.2019 - 19.11.2019
Cena: 13589.00 PLN
Wyjazdy do Egiptu z polską grupą Zobacz