Wyprawy nurkowe

 

ACTIVTOUR Profesjonalny Organizator Wyjazdów Nurkowych zajmuje się organizacją wyjazdów nurkowych w najodleglejsze zakątki świata od roku 2007. Lata doświadczeń pozwalają nam tworzyć oferty wyjazdów idealnie dopasowane do potrzeb naszych klientów – niezależnie od miejsca wyjazdu, budżetu, stylu wakacji oraz tego co chcielibyście zobaczyć pod wodą. ACTIVTOUR posiada największą bazę wyjazdów nurkowych na całym świecie w różnych kategoriach. Entuzjastów jaskiń i cenotów zabierzemy do Meksyku, pasjonatów świata makro na Filipiny, amatorów wraków na Truk, a fanów dużego zwierza na Galapagos! Naszym celem jest zrozumieć jak najlepiej Wasze potrzeby, tak, by doskonale dopasować ofertę wyjazdu nurkowego.

Nie sprzedajemy wakacji, na które sami nie chcielibyśmy pojechać! Twój wypoczynek jest w bezpiecznych rękach.

Jeśli się tak zastanowić, że siedem dziesiątych globu pokryte jest wodą, może się wydawać dziwne, że najciekawsze nurkowiska są w pasie równikowym. Ale nie bez powodu. To tam znajduje się większość ekosystemu morskiego dostępnego dla człowieka. Oczywiście wszystkie oceany pełne są życia, jednak wiele mórz jest zbyt głębokich i zbyt chłodnych, aby wspomóc rozwój nie tylko tych najbardziej wyspecjalizowanych gatunków. Wiadomo, że temperatura wody otaczającej równik utrzymuje się na niezmiennym poziomie od milionów lat. Wysoki poziom nasłonecznienia wspomaga wzrost rafy oraz zapewnia gatunkom morskim czas na zróżnicowanie.

Jednak na światowe oceany – oraz strefy nurkowania – wpływ mają również rośliny głębokowodne, grzbiety, podwodne wulkany oraz prądy. Od wielu lat wiadomo, że wody w regionie indo-pacyficznym, rozciągającym się od Madagaskaru na zachodzie do Galapagos na wschodzie, są o wiele bogatsze niż wody Atlantyku. Południowo – wschodnia Azja cechuje się niższym poziomem bioróżnorodności ze względu na strukturę geologiczną Oceanu Spokojnego. Znajdujący się głęboko pod wodą ciąg wulkanów otaczający Pacyfik, znany jako Pierścień Ognia, stanowi kluczowy element w formułowaniu się skorupy Ziemi.  Ostatnie badania wykazały obszar wokół szczytu indyjskiej wyspy Sulawesi jako epicentrum pierścienia, ze skrajnie zmiennymi wysokimi wartościami na: Borneo, Filipinach, Papui, Nowej Gwinei oraz Wyspach Salomona. Obszar ten znany jest jako Koralowy Trójkąt. Wyspy Galapagos nie dysponują wieloma gatunkami  ryb, jednak ich odizolowany rozwój oznacza, że żyją tam zwierzęta, których nie zobaczycie nigdzie indziej. Podobnie jest z Indonezją, lecz jeśli chcecie obejrzeć duże zwierzęta, musicie udać się na najbardziej otwarte wody pobliskiej Tajlandii.

Region Morze Czerwone to niewątpliwie miejsce, które nie może zostać pominięte przez żadnego nurka, niezależnie od posiadanych umiejętności i uprawnień (również dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem)! Morze Czerwone to miejsce odległe o zaledwie 4 godziny lotu.  Dzięki wysokim temperaturą panującym cały rok oraz unikalnej florze i faunie morskiej to prawdziwy bestseller nurkowy. Egipt, główny bohater regionu, nigdy się nie nudzi: zachwycający świat makro, żółwie, barakudy, delfiny, diugonie, rekiny, wraki i wiele wiele innych… Od cichych, kameralnych resortów i ecocampów nurkowych dziewiczego Egiptu, po rozrywkowe wioski turystyczne z bogatą ofertą atrakcji, życiem nocnym i formułą All Inclusive! Od małych łodzi nurkowych po wspaniałe jachty motorowe z jacuzzi… ACTIVTOUR  pomoże Ci w wyborze miejsca idealnego na Twoje nurkowe wakacje w Egipcie!
Jeśli poszukujesz prawdziwych wrażeń i pragniesz poczuć pasję nurkowania zapraszamy do naszych ecocampów nurkowych w regionach Marsa Alam, Wadi Gimal oraz Wadi Lahami położonego 80km od granicy z Sudanem.  Jeśli interesuje Cię jeszcze dalsze południe, zapraszamy do Sudanu. Wyizolowany, nieodkryty, dziewiczy…. Na pokładzie łodzi bardzo bezpieczny!

Region Daleki Wschód: Filipiny, Indonezja i Malezja to oferta skierowana do fanów egzotyki oraz uroczych zakątków. To kultowe miejsca nurkowe prezentujące unikalny ekosystem i dziewicze piękno. Życie morskie jest tu niezwykle zróżnicowane, począwszy od ogrodów koralowych spotykanych na kilkunastu metrach, po zwierzęta pelagiczne przepływające na większych głębokościach.  Dzięki bogatej infrastrukturze, doskonałemu serwisowi  i  szerokiej ofercie atrakcji na lądzie jest to idealny kierunek  spełniający potrzeby zarówno osób nurkujących jak i ich nienurkujących towarzyszy. Mabul i Sipadan to duet numer 1, zwycięzca w kategorii kuszące miejsce nurkowe. Sipadan to rezerwat przyrody, najbardziej legendarne nurkowisko świata, a Mabul to prawdziwy rarytas dla fotografów podwodnych doceniających przepiękny świat makro.
Filipiny odkrywają przez nami nienaruszone rafy, gdzie napotkać można bogaty świat ślimaków nagoskrzelich, rybek mandaryn oraz koników morskich.  Warto skusić się także na pobyt na wysepce Malapascua, której atrakcją są niezwykle rzadko spotykane, rekiny kosogony!
Indonezja, pomimo, że to najodleglejszy zakątek regionu Daleki Wschód, warta jest swojej uwagi. Jest to największy archipelag na Ziemi, gdzie wysp i wysepek jest tak wiele, że niektóre nie mają nawet swojej nazwy. Charakterystyczny łuk Sumatry, Jawy i Małych Wysp Sundajskich stanowi południową granicę rafy koralowej, która szczyci się największą różnorodnością form życia na naszej planecie. Każdy skrawek morza kusi potencjalnego nurka niezwykłymi przeżyciami. Jedne podniosą poziom adrenaliny we krwi, inne zrelaksują i odprężą. W ciepłych wodach roi się od niespotykanych nigdzie indziej zwierząt. Gdziekolwiek zanurkujecie, traficie na coś ciekawego! Ogrom obszaru Indonezji skłania nas do wyboru safari nurkowego na jednej z mniej lub bardziej luksusowych łodzi –tylko taka opcja pozwoli Wam odkryć wszystkie podwodne atrakcje regionu.

Nurkowanie w Pacyfiku to spełnienie marzeń każdego nurka dzięki spektakularnym atrakcją ukrytym pod powierzchnią wody. Ten odległy region z najlepszymi miejscami na świecie, najlepiej jest spenetrować na pokładzie jednej z najwspanialszych łodzi, z którymi współpracuje ACTIVTOUR. Wyjazd nad Pacyfik, jest jak przeniesienie się do miejsca, o którym zapomniała cywilizacja. Można tu odnaleźć niemal każdego przedstawiciela świata podwodnego, którego chcielibyście spotkać. Począwszy od bogactw świata makro przez wraki z II Wojny Światowej po ławice rekinów młotów, rekinów wielorybich i rekinów rafowych. Taka różnorodność świata podwodnego spowoduje, że nie będziecie chcieli wrócić do domu! Region Pacyfiku może poszczycić się takimi ikonami jak: Galapagos, Wyspy Kokosowe, Palau, Papua Nowa Gwinea, Yap oraz Truk.

Region Oceanu Indyjskiego  wydaje się być bezkresem błękitnego morza ciągnącego się od śnieżno białych piasków indyjskiego subkontynentu po wybrzeże Afryki.  Ocean Indyjski jest domem wielu nacji oraz kultur – w tym Malediwów, Sri Lanki oraz RPA. Tutaj życie wydaje się bogatsze i bardziej ekscytujące pod powierzchnią niż na lądzie. Błękitna  woda , olbrzymia różnorodność gatunków flory i fauny – począwszy od najmniejszych po największych przedstawicieli, najlepiej charakteryzuje ten kierunek. Malediwy to raj dla płetwonurków, można tu spotkać: manty, rekiny wielorybie, rekiny, ławice snaperów, barakud i luszczyńców. Resorty prześcigają się w standardzie i poziomie obsługi gości, budowane są w formie kameralnych drewnianych domków na wysepkach czarujących rajskim krajobrazem i romantycznym nastrojem. Osobom, dla których nurkowanie to priorytet numer 1, polecamy safari na pokładzie jednej z najwspanialszych łodzi przemierzających malediwskie atole.      Z kolei przeciwna strona basenu Oceanu Indyjskiego odkrywa zupełnie inne oblicze. To obietnica wakacji z adrenaliną! To światowy zakątek drapieżników, w tym rekinów tygrysich i żarłaczy białych. RPA to także słynna migracja sardynek – najwspanialszy podwodny spektakl na naszej planecie i prawdziwy cud natury.

Region Morze Karaibskie to obszar niezwykle zróżnicowany i dostępny dla płetwonurków o każdym poziomie zaawansowania…. Nigdy nie jest za późno by polecić Wam niekończące się plaże z białym piaskiem, skąpane w słońcu wyspy oraz wysublimowane miejsca nurkowe. Każda karaibska wyspa posiada swój charakterystyczny klimat. Najlepszym rozwiązaniem jest  połączyć trasę prowadzącą przez wszystkie najciekawsze miejsca w 1 rejs na pokładzie łodzi – zminimalizuje to transfery oraz wydłuży czas spędzony pod wodą. ACTIVTOUR posiada bogatą ofertę łodzi oraz najciekawszych tras safari po Karaibach. Jeśli jednak planujesz połączyć podwodne eskapady z relaksem pod palmami i wypoczynkiem w jednym z najlepszych resortów polecamy Antyle Holenderskie, Duży i Mały Kajman oraz Meksyk.

Region Europa to pomimo niższej temperatury, wspaniały raj dla pasjonatów dużych zwierząt migrujących każdego roku po tutejszych wodach.  Wody oblewające Azory to możliwość znakomitych nurkowań, jak również szansa, a właściwie pewność spotkania mant, rekinów, oraz wielorybów! Princess Alice Bank to miejsce uznawane za najlepsze nurkowisko z mantami na całym Atlantyku. Podwodny świat Chorwacji bogaty jest w kolorowe ryby, podwodne łąki, wraki statków i znaleziska archeologiczne. Chorwacka część Adriatyku może zachwycić ciekawą i różnorodną fauną i florą. Świat ryb reprezentuje wiele gatunków z rodziny ślizgowatych i babkowatych. Zobaczymy też bardzo interesujące okazy, gdyż występuje tu m.in. apogon, chromis kasztanowy, talasomia pawia, granik, skorpena, konger i amarela. Krawędzie skał i dno morskie porastają mszowioły, gąbki, korale madreporowe czy algi. Przy dnie można obserwować również inne stworzenia morskie: ośmiornice, kalmary, strzykwy, jeżowce i rozgwiazdy. Sporą atrakcję dla nurków stanowią leżące na dnie wraki statków, np. w pobliżu miejscowości Cavtat (koło Dubrownika) znajdziemy pozostałości starożytnych amfor, w których Rzymianie przewozili towary. Nurkując w okolicy Półwyspu Pelješac podziwiać można niemiecki torpedowiec S-57. W Chorwacji polecamy także  wspaniałe podwodne jaskinie, np. Odisejeva šsplija (Jaskinia Odyseusza) na wyspie Mljet, Błękitna Jaskinia na wyspie Biševo i jedną z najpiękniejszych jaskiń na Adriatyku na wyspie Korcula, gdzie znajduje się podwodna komora z powietrzną kapsułą. Z pewnością warto też zanurkować na terenie Parku Narodowego archipelagu Kornati, należącego do najwspanialszych miejsc nurkowych w Chorwacji.

ACTIVTOUR powstało z pasji, co pozwoliło nie tylko traktować firmę, jako źródło dochodu, ale także, jako drogę do realizacji marzeń i ambicji.  Nasz zespół składa się z prawdziwych pasjonatów podróży, doświadczonych płetwonurków. To, co wyróżnia naszą firmę z tłumu, to indywidualne podejście do każdego Klienta. Jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najlepszy wyjazd w cenach, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej – a do tego, dopasujemy go doskonale do potrzeb i oczekiwań…