2018

Austria - Narciarska Majówka na dwóch lodowcach

Nie macie planów na długi majowy weekend? Znudziło Wam się zgadywanie czy na pierwsze dni maja dopisze pogoda? Mamy dla Was alternatywę dla miłośników białego puchu, a mianowicie… 6 dni zjazdów z tyrolskich lodowców Kaunertal oraz Pitztal! To właśnie tutaj możecie w pełni cieszyć się ogromną dawką śniegu i trasami z przepięknymi widokami! Nasza oferta daje wybór pobytu z profesjonalnym szkoleniem narciarskim (dla dzieci i dorosłych na poziomie: początkującym, średniozaawansowany i zaawansowanym). Lodowiec Kaunertal, czyli najmłodszy lodowiec Tyrolu, kusi narciarzy i snowboardzistów trasami o każdym poziomie trudności, a także odbywającymi się tu imprezami. Na ośnieżonych stokach lodowca spotykają się nie tylko narciarze i snowboardziści, ale i wszyscy inni fani białego szaleństwa, czyli narciarze biegowi, narciarze szusujący na sprzęcie mono ski, czy freestyle’rzy. Kaunertal to także region stworzony dla tych, którzy szczególnie nie lubią stać w kolejkach do wyciągów. Znajduje się tu bowiem 9 wyciągów, którymi można w wygodny sposób dotrzeć do nartostrad o łącznej długości 32 km! Pitztal zaś, będący najwyższym lodowcem w Tyrolu, daje do dyspozycji 39 km tras i 7 wyciągów. Skorzystaj z naszej oferty i spędź Majówkę w otoczeniu górskich szczytów lodowców!

Data: 28.04.2018 - 05.05.2018
Cena: 2569.00 PLN

Arktyka - Nurkowanie w Krainie Niedźwiedzi Polarnych

Na bezmiernym obszarze Arktyki prawdziwym władcą na lądzie jest biały niedźwiedź, a pod wodą królują walenie oraz foki. Regiony arktyczne są środowiskiem odmiennym, różniącym się od wszystkich innych, znajdujących się na Ziemi. Arktykę wyróżniają jej ogromne przestrzenie, obecność mórz, na wpół zamarznięty ocean o powierzchni prawie 25 milionów km². Otaczają ją tereny pustynne, tundry euroazjatycka i północnoamerykańska, obejmujące prawie 13 milionów km², równych 1/10 powierzchni naszego globu. Arktyka odsłania miejsca olśniewającej urody; lód mieni się tęczą odbitego światła, morze jest pokryte grubą skorupą lodu, której zasięg zależy od sezonowych temperatur. Mroczna i pustynna w zimie, ożywia się nagle, kiedy dni stają się długie. Miliony ptaków zlatują się tutaj, aby budować gniazda, podczas gdy morze częściowo uwolnione od skorupy lodowej pozwala tysiącom płetwonogich wyjść na ląd. Jednym z najważniejszych zjawisk w przyrodzie jest formowanie się planktonu, którym żywią się inne zwierzęta. Ryby, mięczaki, głowonogi, płetwonogi i walenie pływają czynnie w tych wodach umożliwiając nam spotkania oko w oko z tym intrygującym środowiskiem. Przez wieki Arktyka fascynowała ludzi, którzy usiłowali zbadać tutejsze morza i ziemie oraz poznać życie toczące się w jej lodach i pod nimi. Podejmij wyzwanie i dołącz do naszej ekspedycji!

Data: 24.05.2018 - 05.06.2018
Cena: 26689.00 PLN - Twoja wyprawa życia!

Scapa Flow - ekstremalnie wrakowe safari nurkowe

Scapa Flow to osłonięta ze wszystkich stron zatoka, stanowiąca naturalne schronienie dla kotwiczących na jej terenie jednostek. Jest ona otoczona wyspami Mainland, Graemsay, Burray, South Ronaldsay i Hoy, należącymi do Archipelagu Orkadów, znajdującego się ok. 10 mil od północnych wybrzeży Szkocji. Zatoka używana jest od wieków jako bardzo dogodne kotwicowisko, stanowiące doskonałą bazę wypadową zarówno na Atlantyk jak i Morze Północne. Jako pierwsi korzystali z niej Wikingowie ponad 1000 lat temu, zaś w XIII wieku stacjonowała tam ich potężna flota pod wodzą Haokona. Następnie Scapa Flow używała Brytyjska Marynarka Wojenna, która w czasie I i II wojny światowej miała tam swoją główną bazę, zlikwidowaną całkowicie w 1956 roku. Od tego czasu Scapa Flow otwarta jest dla turystów a niezwykle atrakcyjne wraki przyciągają nurków z całego świata!

Data: 09.06.2018 - 16.06.2018
Cena: 7889.00 PLN

Norwegia - Lofoty – rajskie wyspy Północy

Lofoty to „Perełka Skandynawii”. Raj dla turystów pragnących aktywnie spędzić urlop. Miejsce, gdzie słońce latem nigdy nie zachodzi, zorza polarna zimą nigdy się nie nudzi, krajobraz nieustannie się zmienia, a ludzie ciągle się uśmiechają. Ten norweski archipelag wysp przez National Geographic został uznany za trzeci najpiękniejszy na świecie. Dzięki niezwykłemu położeniu geograficznemu około 300 km za kołem podbiegunowym oraz obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu wyspy te są unikalnym i znakomitym miejscem do nurkowania. Lofoty słyną ze stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, lazurowej wody, białych piaszczystych plaż oraz bogatej fauny i flory. Mówi się, że kto raz odwiedził to magiczne miejsce jeszcze tu wróci, bo nie łatwo jest się uwolnić od wspomnień spektakularnych widoków morza, fiordόw i gόr jednocześnie. Lofoty oferują także jedne z najlepszych łowisk w Norwegii, piękne krajobrazy oraz urokliwe osady i wioski. Będąc tu możecie spróbować szczęścia w łowieniu ryb czy przepłynąć się kajakiem pomiędzy wyspami! Zapraszamy na wyprawę do krainy Wikingów gdzie fiordy, będą jadły Wam z ręki!

Data: 11.06.2018 - 19.06.2018
Cena: 9899.00 PLN

RPA - Migracja sardynek i safari jeepami z Wielką Piątką Afryki

Żądnych wrażeń zachęcamy do udziału w niezwykłej eskapadzie do Republiki Południowej Afryki. Podczas 12 lub 14 dniowego pobytu, przy odrobinie szczęścia, będziecie mogli zanurzyć się w milionowej ławicy sardynek, na własne oczy zobaczycie żerujące drapieżniki: stada rekinów, delfiny, foki, tuńczyki, żaglice, humbaki, rekiny wielorybie, głuptaki, rybitwy, mewy. Przez 2 dni będziemy nurkowali z rekinami w rejonie Aliwal Shoal. Aliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący się w niedużej odległości od miasteczka Umkomaas, godzinę drogi na południe od Durbanu. Słynie z występowania mant oraz dużej ilości rekinów: w tym Ocenanic Black Tip, Dusky, Tiger oraz Ragged Tooth. Atrakcjami na lądzie będą safari z Wielką Piątką Afryki w najstarszym rezerwacie przyrody w RPA oraz rejs łodzią połączony z obserwacją krokodyli oraz hipopotamów. Zapraszamy wszystkich na nurkowo-przyrodniczą wyprawę życia... Migracja sardynek to najwspanialszy podwodny spektakl na naszej planecie. Zobacz największe produkcje BBC na własne oczy!

Data: 22.06.2018 - 05.07.2018
Cena: 14854.00 PLN

Norwegia - nurkowe Eldorado Północy

Gulen, położone na zachodnim wybrzeżu na południe od fiordu Sognefjord, może pochwalić się paroma najciekawszymi w Norwegii wrakami statków z czasów II Wojny Światowej. Frankenwald, to jeden z najbardziej znanych wraków. Jest w idealnym stanie – 90% statku jest w stanie nienaruszonym, zachowały się nawet maszty. Poza zjawiskowymi wrakami, zanurkujemy w lesie kelpowym czy na miękkich rafach koralowych! Czeka na was 10 nurkowań z łodzi oraz 4 na rafie domowej!:) W międzyczasie można zwiedzać okoliczne tereny kajakiem, lub łowić ryby na kolację;) W ostatnim dniu pobytu zabierzemy Was na wycieczkę do urokliwego Bergen wpisanego na Listę UNESCO i wjedziemy kolejką na szczyt góry Fløyen ! Zapraszamy!

Data: 02.07.2018 - 09.07.2018
Cena: 11994.00 PLN

Chorwacja safari nurkowe - PM Kornaty

Wszystkich pasjonatów podwodnego świata zapraszamy na pokład profesjonalnej łodzi nurkowej, zbudowanej przez nurków specjalnie dla nurków! Podczas siedmiodniowego rejsu będziemy mieli zaszczyt pokazać Wam nieodkryte piękno podwodnego świata Adriatyku. Nasze safari to zupełnie inny rodzaj wypoczynku - przygoda i relaks w jednym, zwłaszcza w kraju posiadającym linię brzegową o długości 6.000 km oraz 1.185 wysp! Safari prowadzące przez słynne Wyspy Kornati to prawdziwy rarytas dla płetwonurków marzących o stromych ścianach oraz miłośników pięknych krajobrazów. Na trasie wyspy: Bačvica (kaniony, lasy gorginii), Kaprije (strome ściany, rafy i uskoki), Sokol (strome ściany), Žirije (strome ściany i kaniony) oraz Park Narodowy Kornati (jaskinie, lasy gorgonii oraz strome ściany). Do najsłynniejszych należy wrak statku Francesca de Rimini oraz bombowca Junkers Ju 87 Stuka. Dołącz do nas i powitaj kolejny dzień na pokładzie super łodzi nurkowej Vranjak. Zobacz na własne oczy w krystalicznie czystej wodzie: rafy, systemy jaskiń, kaniony, ściany, lasy gorgonii, majestatyczne wraki oraz zwierzęta: delfiny, ośmiornice, mureny, langusty... Chorwacja to unikalny „eko” region Europy, który zachwyca bogactwem podwodnych atrakcji!

Data: 01.09.2018 - 08.09.2018
Cena: 4449.00 PLN

Raja Ampat Papua Zachodnia - safari nurkowe w sercu Trójkąta Koralowego

Raja Ampat... nurkowy Everest! Miejsce z największą bioróżnorodnością na Ziemi nieustannie zachwyca!! Archipelag Raja Ampat położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui (Iran Jaya), składa się z czterech głównych wysp: Waigeo, Misool, Salawati, Batanta i ponad tysiąca wysepek o charakterze krasowym, które zamieszkuje około pięćdziesiąt tysięcy ludzi. Widoczne z daleka strome zbocza porośnięte bujnymi lasami równikowymi, przecinają malownicze zatoki z piaszczystymi złotymi plażami. Region uznawany jest za jeden z najbardziej dziewiczych ekosystemów na świecie. Wyspy nie pozostają w tyle za otaczającym je morzem – są pokryte tropikalnym lasem, rzadkimi gatunkami roślin, a ich plaże zapraszają tysiące żółwi do składania jaj. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Dla nas, nurków Raja Ampat to miejsce, w którym spełniają się wszelkie nurkowe marzenia. Marzenia i przepięknej wodzie, pełnej wspaniałych, kolorowych raf ale i wielkich przedstawicieli marzeń każdego nurka: koników morskich, mant, rekinów wielorybich, rekinów młotów oraz rekinów Wobbegong... czy to wszystko pozostawia jeszcze jakieś wątpliwości aby tu zanurkować?

Data: 03.10.2018 - 18.10.2018
Cena: 19949.00 PLN

Komodo - safari nurkowe oraz podwodne Bali - The Best from The Best

Zapraszamy na safari nurkowe po najbardziej urokliwych zakątkach Parku Morskiego Komodo! Na pokładzie łodzi panuje niezobowiązująca i bardzo klimatyczna atmosfera. Podczas 8 dni pokażemy Wam fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Komodo to także nieskażony i nieodkryty raj dla płetwonurków - na tym obszarze mieszają się wody dwóch bardzo różnych ekosystemów co przejawia się w ogromnym bogactwie podmorskiej flory i fauny. PM Komodo należy do tzw. Koralowego Trójkąta, regionu o najwyższej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice… W trakcie wyjazdu odwiedzicie wyspę Rincę, gdzie na własne oczy zobaczycie legendarne smoki z Komodo – warany, dopłyniemy w okolice wulkanu Sangeang, odwiedzimy lokalną wioskę, popływamy kajakami w spokojnych lagunach wzdłuż wybrzeża namorzynowego…. Odwiedzimy magiczną wyspę Bali, na której zrelaksujemy się w klimatycznym resorcie, zanurkujemy oraz zwiedzimy kilka jej największych atrakcji. Zapraszamy serdecznie na wyjazd pod hasłem: Woda, Warany, Wulkany…!

Data: 06.10.2018 - 18.10.2018
Cena: 13694.00 PLN
Wyjazdy do Egiptu z polską grupą Zobacz