Malta - rodzinne wakacje nurkowe

Malta to niewielki kraj wyspiarski położony na wodach Morza Śródziemnego ok 90 km na południe od Sycylii. Malta wraz z wyspami Gozo i Comino tworzy malowniczy archipelag, wokół którego znajduje się wiele różnorodnych miejsc nurkowych. Polska baza nurkowa stworzona przez Jacka, Romka, Mirka i Paule z przyjemnością oprowadzi Was po tutejszych atrakcjach podwodnych. Pod wodą czekają wraki, w tym wiele przygotowanych i zatopionych specjalnie z myślą o nurkach. Ciekawe, wapienne formacje skalne – potężne głazy, łuki skalne, groty i jaskinie przyciągają niesamowitym magnetyzmem. Malta fascynuje również na powierzchni. Jej urocze miasteczka szczególne Valetta i Mdina są pełne zabytkowych kościołów, katedr, zamków i fortów. Teraźniejszość spotyka się tu z 5000 lat europejskiej historii z wpływami kultury fenickiej, rzymskiej, arabskiej i chrześcijańskiej.

Data: 15.08.2018 - 22.08.2018
Cena: 3909.00 PLN

Chorwacja safari nurkowe - Vis i PM Kornaty

Wszystkich pasjonatów podwodnego świata zapraszamy na pokład profesjonalnej łodzi nurkowej, zbudowanej przez nurków specjalnie dla nurków! Podczas siedmiodniowego rejsu będziemy mieli zaszczyt pokazać Wam nieodkryte piękno podwodnego świata Adriatyku. Nasze safari to zupełnie inny rodzaj wypoczynku, zwłaszcza w kraju posiadającym linię brzegową o długości 6.000 km oraz 1.185 wysp! Wyspa Vis słynie z wraków statków i samolotów, są one rozsiane wzdłuż całego wybrzeża. Do najsłynniejszych należy wrak samolotu Boeinga B-17G, oraz greckiego transportowca Vassilios T, inne dostępne wraki to Teti, Fortunal i Lovac. Safari nurkowe to zupełnie inny rodzaj wypoczynku – to przygoda i relaks w jednym! Dołącz do nas i powitaj kolejny dzień na pokładzie super łodzi nurkowej Vranjak. Wybierz jedną z kilku opcji safari i zobacz na własne oczy w krystalicznie czystej wodzie: rafy, systemy jaskiń, kaniony, ściany, lasy gorgonii, majestatyczne wraki oraz zwierzęta: delfiny, ośmiornice, mureny, langusty... Chorwacja to unikalny eko region Europy, który zachwyca bogactwem podwodnych atrakcji!

Data: 18.08.2018 - 25.08.2018
Cena: 4184.00 PLN

Chorwacja safari nurkowe - Vis i PM Kornaty

Wszystkich pasjonatów podwodnego świata zapraszamy na pokład profesjonalnej łodzi nurkowej, zbudowanej przez nurków specjalnie dla nurków! Podczas siedmiodniowego rejsu będziemy mieli zaszczyt pokazać Wam nieodkryte piękno podwodnego świata Adriatyku. Nasze safari to zupełnie inny rodzaj wypoczynku - przygoda i relaks w jednym, zwłaszcza w kraju posiadającym linię brzegową o długości 6.000 km oraz 1.185 wysp! Safari prowadzące przez słynne Wyspy Kornati to prawdziwy rarytas dla płetwonurków marzących o stromych ścianach oraz miłośników pięknych krajobrazów. Na trasie wyspy: Bačvica (kaniony, lasy gorginii), Kaprije (strome ściany, rafy i uskoki), Sokol (strome ściany), Žirije (strome ściany i kaniony) oraz Park Narodowy Kornati (jaskinie, lasy gorgonii oraz strome ściany). Do najsłynniejszych należy wrak statku Francesca de Rimini oraz bombowca Junkers Ju 87 Stuka. Dołącz do nas i powitaj kolejny dzień na pokładzie super łodzi nurkowej Vranjak. Zobacz na własne oczy w krystalicznie czystej wodzie: rafy, systemy jaskiń, kaniony, ściany, lasy gorgonii, majestatyczne wraki oraz zwierzęta: delfiny, ośmiornice, mureny, langusty... Chorwacja to unikalny „eko” region Europy, który zachwyca bogactwem podwodnych atrakcji!

Data: 01.09.2018 - 08.09.2018
Cena: 4449.00 PLN

Raja Ampat Papua Zachodnia - safari nurkowe w sercu Trójkąta Koralowego

Raja Ampat... nurkowy Everest! Miejsce z największą bioróżnorodnością na Ziemi nieustannie zachwyca!! Archipelag Raja Ampat położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui (Iran Jaya), składa się z czterech głównych wysp: Waigeo, Misool, Salawati, Batanta i ponad tysiąca wysepek o charakterze krasowym, które zamieszkuje około pięćdziesiąt tysięcy ludzi. Widoczne z daleka strome zbocza porośnięte bujnymi lasami równikowymi, przecinają malownicze zatoki z piaszczystymi złotymi plażami. Region uznawany jest za jeden z najbardziej dziewiczych ekosystemów na świecie. Wyspy nie pozostają w tyle za otaczającym je morzem – są pokryte tropikalnym lasem, rzadkimi gatunkami roślin, a ich plaże zapraszają tysiące żółwi do składania jaj. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Dla nas, nurków Raja Ampat to miejsce, w którym spełniają się wszelkie nurkowe marzenia. Marzenia i przepięknej wodzie, pełnej wspaniałych, kolorowych raf ale i wielkich przedstawicieli marzeń każdego nurka: koników morskich, mant, rekinów wielorybich, rekinów młotów oraz rekinów Wobbegong... czy to wszystko pozostawia jeszcze jakieś wątpliwości aby tu zanurkować?

Data: 03.10.2018 - 18.10.2018
Cena: 19949.00 PLN

Komodo - safari nurkowe oraz podwodne Bali - The Best from The Best

Zapraszamy na safari nurkowe po najbardziej urokliwych zakątkach Parku Morskiego Komodo! Na pokładzie łodzi panuje niezobowiązująca i bardzo klimatyczna atmosfera. Podczas 8 dni pokażemy Wam fascynujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, maleńkie wioski ukryte w dżungli i serdecznie nastawieni mieszkańcy. Komodo to także nieskażony i nieodkryty raj dla płetwonurków - na tym obszarze mieszają się wody dwóch bardzo różnych ekosystemów co przejawia się w ogromnym bogactwie podmorskiej flory i fauny. PM Komodo należy do tzw. Koralowego Trójkąta, regionu o najwyższej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Tutejsze wody aż roją się od rekinów rafowych, olbrzymich mant, kałamarnic, a także koników morskich, ślimaków nagoskrzelnych oraz wielu ryb, takich jak napoleony, tuńczyki, barakudy, graniki, karanksy, żabnice… W trakcie wyjazdu odwiedzicie wyspę Rincę, gdzie na własne oczy zobaczycie legendarne smoki z Komodo – warany, dopłyniemy w okolice wulkanu Sangeang, odwiedzimy lokalną wioskę, popływamy kajakami w spokojnych lagunach wzdłuż wybrzeża namorzynowego…. Odwiedzimy magiczną wyspę Bali, na której zrelaksujemy się w klimatycznym resorcie, zanurkujemy oraz zwiedzimy kilka jej największych atrakcji. Zapraszamy serdecznie na wyjazd pod hasłem: Woda, Warany, Wulkany…!

Data: 06.10.2018 - 18.10.2018
Cena: 13694.00 PLN

Meksyk - Mega „dive trip” do Meksyku

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Ponadto.... czeka na Was jedno nurkowanie z żarłaczami tępogłowymi (niekarmionymi)!! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil a także zwiedzimy kolonialne miasteczko Valladolid!! Drugi dzień atrakcji to rezerwat przyrody Rio Lgartos pełen różowych flamingów, snorkling w cenocie El Hubiku oraz stanowisko archeologiczne – Ruiny Ek Balam. Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 30.10.2018 - 10.11.2018
Cena: 13249.00 PLN

Borneo - nurkowanie na legendarnym Sipadanie

Zapraszamy na nurkową wyprawę na Borneo! Sipadan, legenda wśród nurków z całego świata, to jedno z nielicznych miejsc, o których każdy słyszał i każdy chce odwiedzić. Ciemnozielona, okrągła wyspa, otulona pasmem śnieżnobiałej plaży i otoczona nieskazitelnym turkusowym morzem… Zejdziecie pod lustro wody, a czarująca idylla przemieni się w spektakularne i wytworne widowisko, gdy tylko morskie zwierzęta pojawią się tuż tuż!! Podczas wyjazdu spenetrujemy mistyczne zakątki wyspy Borneo, na której ujrzycie, jak niegdyś wyglądło życie! To tutaj możecie spotkać małpy, które wyglądają niczym sędziwi mędrcy, powąchać największy kwat śwata (przy odrobinie szczęścia), pospacerować w chmurach wśród koron drzew, zaznać luksusu i niewygód! Na tej wyspie na pewno przeżyjesz wspaniałą przygodę!!

Data: 03.11.2018 - 15.11.2018
Cena: 15794.00 PLN

Palau - Królestwo morskiej flory i fauny legendarnego Palau

Kilkadziesiąt rozrzuconych zielonych punktów na tle ciemnobłękitnego oceanu, to piękna grupa wulkanicznych wysp na Pacyfiku. Nie ma tu kosmopolitycznych miast, spektakularnych wieżowców ani autostrad. Wyspy Palau – bo o nich mowa – położone pomiędzy Filipinami a wyspą Guam, w archipelagu Karolinów. Wody otaczające archipelag posiadają walory o jakich trudno pomarzyć w innych zakątkach świata. Umożliwiają niemal każdy typ nurkowania - w zależności od preferencji czekają tu na nas: duże zwierzęta pelagiczne, bogaty świat makro, opadające ściany, systemy ukrytych jaskiń i tuneli, ogrody wielkich przydaczni ważących średnio po 500kg, doskonale zachowane wraki floty Japońskiej pamiętające czasy II Wojny Światowej. Zapraszamy na wyjazd w to wybrane miejsce na Ziemi.

Data: 03.11.2018 - 13.11.2018
Cena: 15099.00 PLN

Malediwy - safari nurkowe oraz pobyt na zjawiskowej Sri Lance

Malediwy leżą w basenie Oceanu Indyjskiego, więc podczas nurkowania czeka nas prawdziwa feeria barw. Najlepsze nurkowania na Malediwach to te, po zewnętrznej stronie atoli. Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach! Dzięki temu podczas nurkowania jest możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! 7 dni w raju na naszej sprawdzonej, niezawodnej łodzi Adora, która zapewnia wszystko – czego pragnie nurek! Druga część wyprawy to pobyt na Sri Lance - dla kupców arabskich była krainą szczęśliwych niespodzianek, zaś średniowieczny podróżnik Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. Amerykański powieściopisarz Mark Twain uważał ją za „piękną i wspaniale tropikalną”. Mahatma Gandhi był przekonany, że naturalne piękno Sri Lanki jest niedoścignione na całej kuli ziemskiej. Także dzisiaj piękno, bogactwo i różnorodność tego miejsca stanowią o magii, która oczarowuje przybyszów. Piękne plaże, niesamowite zabytki, bujna przyroda i fantastyczne spotkania z naturą i zwierzętami...

Data: 03.11.2018 - 12.11.2018
Cena: 12499.00 PLN
Wyjazdy do Egiptu z polską grupą Zobacz