2018

Malediwy - safari nurkowe oraz pobyt na zjawiskowej Sri Lance

Malediwy leżą w basenie Oceanu Indyjskiego, więc podczas nurkowania czeka nas prawdziwa feeria barw. Najlepsze nurkowania na Malediwach to te, po zewnętrznej stronie atoli. Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach! Dzięki temu podczas nurkowania jest możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! 7 dni w raju na naszej sprawdzonej, niezawodnej łodziTheia, która zapewnia wszystko – czego pragnie nurek! Druga część wyprawy to pobyt na Sri Lance - dla kupców arabskich była krainą szczęśliwych niespodzianek, zaś średniowieczny podróżnik Marco Polo nazwał ją najwspanialszą wyspą świata. Amerykański powieściopisarz Mark Twain uważał ją za „piękną i wspaniale tropikalną”. Mahatma Gandhi był przekonany, że naturalne piękno Sri Lanki jest niedoścignione na całej kuli ziemskiej. Także dzisiaj piękno, bogactwo i różnorodność tego miejsca stanowią o magii, która oczarowuje przybyszów. Piękne plaże, niesamowite zabytki, bujna przyroda i fantastyczne spotkania z naturą i zwierzętami...

Data: 06.05.2017 - 15.05.2017
Cena: 11889.00 PLN

Meksyk - Zjawiskowe cenoty i zwiedzanie Krainy Majów

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na 1-dniowy objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil a także zwiedzimy koloniane miasteczko Valladolid!! Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 29.11.2017 - 09.12.2017
Cena: 12984.00 PLN

Australia - Outback i safari po Największej Rafie Koralowej

Australia - dla jednych najmniejszy kontynent, dla innych największa wyspa na świecie. Przede wszystkim to cuda natury: najpiękniejsze plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy deszczowe i lasy eukaliptusowe, pustynie, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne Parki Narodowe. Niespotykane endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koala, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza Rafa Koralowa, najstarsza na świecie grupa etniczna Aborygeni - rdzenni mieszkańcy Australii. To tereny bardzo urozmaicone geograficznie, z niezwykłymi miejscami, gdzie wśród cudownej flory i fauny czas biegnie wolniej, a ludzie są zadowoleni i uśmiechnięci. Niezapomniana wyprawa do najciekawszych miejsc wschodniego wybrzeża, włączając także kultowe miejsce - świętą górę Urulu !!! Na sam koniec pobytu zapraszamy na safari nurkowe, które łączy to co najlepsze z Ribbon Reefs i Morza Koralowego. Atrakcyjna dla nurków, którzy chcieliby zachwycić się wielobarwnymi ogrodami koralowymi, przepłynąć się ramię w ramię z wielkimi australijskimi Giant Potato Cod, dać się ponieść w prądzie wzdłuż koralowych ścian z 1000m drop off’em oraz spróbować nakarmić rekina! Oprócz tego czekają na Was: nurkowania w niezwykle przejrzystej wodzie przy stromych ścianach pokrytych koralami, ekscytujące nurkowania z rekinami w Morzu Koralowym, imponujące zróżnicowanie ryb i korali, niesamowita bioróżnorodność życia wodnego, ławice barracud i trevally w Morzu Koralowym.

Data: 30.11.2017 - 19.12.2017
Cena: 25894.00 PLN

Papua Zachodnia – nurkowy Everest !!!

Raja Ampat... nurkowy Everet! Miejsce z największą bioróżnorodnością na Ziemi nieustannie zachwyca!! Archipelag Raja Ampat położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui (Iran Jaya), składa się z czterech głównych wysp: Waigeo, Misool, Salawati, Batanta i ponad tysiąca wysepek o charakterze krasowym, które zamieszkuje około pięćdziesiąt tysięcy ludzi. Widoczne z daleka strome zbocza porośnięte bujnymi lasami równikowymi, przecinają malownicze zatoki z piaszczystymi złotymi plażami. Region uznawany jest za jeden z najbardziej dziewiczych ekosystemów na świecie. Wyspy nie pozostają w tyle za otaczającym je morzem – są pokryte tropikalnym lasem, rzadkimi gatunkami roślin, a ich plaże zapraszają tysiące żółwi do składania jaj. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Dla nas, nurków Raja Ampat to miejsce, w którym spełniają się wszelkie nurkowe marzenia. Marzenia i przepięknej wodzie, pełnej wspaniałych, kolorowych raf ale i wielkich przedstawicieli marzeń każdego nurka: koników morskich, mant, rekinów wielorybich, rekinów młotów oraz rekinów Wobbegong... czy to wszystko pozostawia jeszcze jakieś wątpliwości aby tu zanurkować?

Data: 01.12.2017 - 12.12.2017
Cena: 15699.00 PLN

Meksyk - Rodzinna wyprawa nurkowa na tajemnicze cenoty

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na 1 lub 3-dniowy objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil, wybierzemy się do biorezewatu Rio Lagartos na wycieczkę łodzią do krainy flamingów w krewetkowych kolorach, poczujemy adrenalinę na Zip - Linie oraz przeżyjemy treking z małpkami. Zapraszamy na naszą rodzinną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, nurkowaniem na rafach wyspy Cozumel oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 10.01.2018 - 21.01.2018
Cena: 11754.00 PLN

Filipiny - wraki zatoki Coron i słynne Barracuda Lake

Cel naszej wyprawy znajduje się w północnej części wyspy Palawan, nad zatoką Coron. Tu czekać będzie na nas nie lada atrakcja - nurkowanie na naprawdę duuuużych wrakach japońskich, pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Zamieszkamy w kameralnym resorcie na niezwykle malowniczej wysepce, skąd wypływać będziemy na nurkowania i po których relaksować będziemy się w zaciszu drzew palmowych... Zatoka Coron jest więc wymarzonym miejscem dla wszystkich miłośników wraków, niezależnie od tego, co w tych wrakach ich fascynuje. W swoim żywiole będą wszyscy, dla których wraki to przede wszystkim historyczne pamiątki dramatycznych wydarzeń. Nie zawiodą się również ci, dla których we wrakach najważniejsze nie są one same, lecz otaczające je podwodne życie. Wiele ciekawych rzeczy zobaczyć mogą zarówno nurkowie, którzy preferują penetrowanie wraków, jak i ci, którzy wolą podziwiać je od zewnątrz. Powodów, dla których warto, jako cel wyprawy nurkowej, wybrać Zatokę Coron jest wiele. Dla nurków wrakowych jest ich dokładnie 11 (jedenasty wrak nie pochodzi z czasów II Wojny Światowej – to spory kuter rybacki, który zatonął dużo później). A dodatkowo są jeszcze dwa, zupełnie niezwiązane z wrakami, które zafascynują także "normalnych" nurków. Są to prawdziwie unikatowe perełki, usytuowane na przeciwległych krańcach wyspy Coron. Jednak wybierając się na urlop do Coron Bay trzeba być przygotowanym na czychającą tam pułapkę – to miejsce wciąga… Jest w tej zatoce coś magnetycznego, co każe do niej wciąż wracać…Serdecznie zapraszamy na naszą niezwykłą wyprawę, która odsłoni przed Wami najpiękniejsze miejsca nurkowe Filipin!

Data: 13.01.2018 - 28.01.2018
Cena: 11999.00 PLN

Malediwy - safari nurkowe pośród bajecznych atoli

Malediwy leżą w basenie Oceanu Indyjskiego, więc podczas nurkowania czeka nas prawdziwa feeria barw. Najlepsze nurkowania na Malediwach to te, po zewnętrznej stronie atoli. Ponieważ wyspy są szczytami podwodnego łańcucha górskiego zanurzenia odbywają się przy ścianach, często w prądach! Dzięki temu podczas nurkowania jest możliwość spotkania dużych zwierząt takich jak ogromne manty, ławice kropkowanych Eagleray, Stingray i rekiny młoty, a jeżeli mamy trochę szczęścia to podczas nurkowania spotkamy rekiny wielorybie, które regularnie odwiedzają te rejony! Nurkowanie na Malediwach to także doskonała widoczność – często dochodząca do 50 metrów! 7 dni w raju na naszej pięknej i sprawdzonej łodzi Ari Queen, która zapewnia wszystko – czego pragnie nurek!

Data: 19.01.2018 - 28.01.2018
Cena: 9994.00 PLN

Meksyk - Nurkowy raj w zjawiskowych cenotach

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie... Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody... A poza tym – mojito i tequila nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku. Półwysep Jukatan był sennym miejscem, dopóki nie odwiedził go w 1960 roku Jacques Cousteau. Od tego czasu.... cenoty są marzeniem każdego nurka! Po obfitym nurkowaniu w najbardziej spektakularnych cenotach zabierzemy Was na nurkowania na II pod względem wielkości rafie barierowej na świecie, znajdującej się wokół wyspy Cozumel! Następnie czeka Was 1-dniowy objazd po największych atrakcjach Półwyspu Jukatan: do najsłynniejszej strefy archeologicznej Chichen Itza (na liście UNESCO), zobaczycie słynną piramidę Kukulcana – Cud Świata, zaliczymy kąpiel w cenocie Il Kil a także zwiedzimy koloniane miasteczko Valladolid!! Zapraszamy na naszą intensywną wyprawę nurkową z najlepszymi cenotami w pakiecie, oraz odkrywaniem tajemnic niewiarygodnej cywilizacji Majów!

Data: 20.01.2018 - 31.01.2018
Cena: 11289.00 PLN

Zanzibar - Nurkowa przygoda na Wyspie przyprawami pachnącej

Magia kontynentu afrykańskiego właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Niewiarygodnie turkusowy kolor Oceanu Indyjskiego i biały piasek koralowych plaż – to wizytówka Zanzibaru. Nazywany Wyspą Przypraw, jest archipelagiem tropikalnych wysp będących częścią Tanzanii i leży tylko 25-50 km od jej wybrzeża. Zanzibar jest wyspą posiadającą niezwykle piękne i bogate rafy koralowe. Występująca tam fauna i flora jest typowa dla okołorównikowych rejonów Oceanu Indyjskiego. Jej bogactwo i niezwykła różnorodność przyciągają na wyspę zarówno doświadczonych nurków, jak i początkujących w odkrywaniu tego podwodnego świata turystów. Wspaniałego obrazu dopełniają tradycyjne łodzie dhow, które wydają się być zawieszone na wodzie, oraz malownicze sylwetki Masajów, którzy w swoich barwnych szatach pilnują bezpieczeństwa turystów. Pełna egzotyka, nieziemskie krajobrazy, wspaniała przyroda i bardzo wysoki standard hoteli to idealna wakacyjna propozycja dla urodzonych podróżników, ciekawych świata niespokojnych duchów, a także miłośników pięknych plaż i rodzinnego wypoczynku w fascynujących miejscach.

Data: 24.01.2018 - 04.02.2018
Cena: 9494.00 PLN
Wyjazdy do Egiptu z polską grupą Zobacz